Blog Z 2 Strony: Podróże z Drugiej Strony

Wycieczka do Libanu – jak w pełni wykorzystać gorące lato?

Liban, położony na Bliskim Wschodzie, to małe państwo zachwycające pięknem natury oraz ciekawym dziedzictwem kulturowym. Jest to idealne miejsce dla turystów spragnionych egzotyki, słońca i oryginalnych doznań. Warto jednak zwrócić uwagę, że w okresie letnim temperatury w kraju potrafią wynosić nawet 40 stopni Celsjusza. Jak zatem przygotować się do letniej wycieczki do Libanu i co warto zobaczyć w tym okresie?

Liban latem – co warto wiedzieć?

Wakacyjny okres w Libanie to czas, w którym większość tutejszych mieszkańców wypoczywa poza miastami i spaceruje po pięknych okolicach. Warto mieć świadomość, że w piątki i soboty wiele zabytków jest nieczynnych, ponieważ to urocze miasteczka i wsie cieszą się największym zainteresowaniem w czasie wolnym. Pamiętać należy również, że w czasie ramadanu, czyli świętego miesiąca muzułmańskiego, wiele sklepów i restauracji jest zamkniętych w ciągu dnia.

Jak ukoić upał w Libanie?

Letnie upały w Libanie to wyzwanie dla każdego turysty. Warto zatem pamiętać o kilku ważnych wskazówkach, które pomogą spędzić czas przyjemnie i beztrosko. Po pierwsze, dobrze jest zaopatrzyć się w nakrycie głowy, najlepiej w lekkie kapelusze czy chusty. Po drugie, wielkim wsparciem jest butelka wody mineralnej, którą warto nosić ze sobą w każdej chwili i zażywać w miarę możliwości. Warto ubierać się w lekkie, bawełniane i przewiewne ubrania, które pozwalają na swobodne oddychanie skóry.

Turystyka w Libanie – co warto zobaczyć?

W czasie letniego urlopu w Libanie warto wybrać się do takich miejsc jak:

– Jeita Grotto – spektakularna jaskinia z lodowcowymi wodami.

– Byblos – urocze miasteczko z portem, katedrą św. Jana Chrzciciela, pięknymi ruinami świątyni Baal i wieżą zegarową l’Horloge.

– Jounieh – atrakcyjne miejsce dla miłośników nachalnej zabawy w klubach nocnych w stolicy.

– Cedry Libanu – malownicza wioska z charakterystycznymi cedrami libańskimi, będącymi narodowym symbolem kraju.

Liban to więc fascynujące państwo z licznymi atrakcjami turystycznymi. Warto jednak postarać się o odpowiednią pielęgnację swojego ciała oraz dobór sposobu podróżowania, aby móc cieszyć się swobodą ruchu i zachwycać się pięknem Bliskiego Wschodu.

Przeczytaj także: Przy wyborze sprzętu do prac na wysokości, odpowiedni podnośnik koszowy od rothlehner.pl może zdecydowanie podnieść efektywność i bezpieczeństwo Twojej firmy, więc nie czekaj, skontaktuj się z nami już dzisiaj i odkryj pełen asortyment naszych nowoczesnych urządzeń.

Wycieczka do Libanu – jak w pełni wykorzystać gorące lato?
Przewiń na górę