Blog Z 2 Strony: Podróże z Drugiej Strony

Albania: Europejskie Malediwy czekają na wakacyjne na odkrycie

Obudź swojego ducha odkrywcy i skieruj swój wakacyjny kierunek w stronę Albanii – perły półwyspu bałkańskiego. Nazywane „Europejskimi Malediwami”, przyciągają turystów za sprawą nieodkrytych piaszczystych plaż, krystalicznej wody i niskich cen, które sprawiają, że jest to idealny pomysł na tanie wakacje.

Albania – nieodkryty rajski kierunek

Choć Albania na mapie biur podróży nie zajmuje jeszcze tak eksponowanego miejsca jak popularna Grecja czy Czarnogóra, to warto wziąć pod uwagę ten mniej znany kierunek. Znajduje się tu wiele rajskich plaż, szczególnie na południe od stolicy, Tirany. Dla wielu, zwłaszcza w okresie wakacji 2023, Albania stanie się prawdziwym odkryciem. Warto już teraz planować swój lot do tego kraju.

Rajska plaża Ksamil – piaszczyste wybrzeże niczym na Malediwach

Największą perłą Albanii jest plaża Ksamil, wpisana na listę najpiękniejszych plaż świata. Położona tuż przy granicy z Grecją, przypomina krajobraz znany z rajskich Malediwów. Krystaliczna, turkusowa woda, drobniutki, biały piasek i niewiele osób – to idylla, którą warto doświadczyć. Bezpośrednie loty z Wizz Air na lotnisku w Korfu, tuż przy albańskiej granicy, pozwalają na szybki i stosunkowo tani transfer.

Kierunek na tanie wakacje: Albania, najtańsza na Bałkanach

Albania słynie nie tylko z pięknych plaż, ale też z niskich cen, które jeszcze bardziej przyciągają Polaków. Wybór nowoczesnych hoteli, uroczych restauracji z pyszną żywnością, sklepów z lokalnymi produktami – to wszystko dostępne jest w atrakcyjnej cenie. Albania jest jednym z najtańszych kierunków wakacyjnych w Europie. Na dodatek, w porównaniu z popularnymi kierunkami, jak Grecja czy Chorwacja, w Albanii nie jest jeszcze tak tłoczno – nawet w szczycie sezonu.

Przeczytaj także:  Malediwy - raj na ziemi dla miłośników turystyki

Albania: Malediwy w europejskim wydaniu

Jednym z największych atutów Albanii jest jej malownicze wybrzeże. Długie, piaszczyste plaże, ciepłe morze, niewielka ilość turystów – wszystko to sprawia, że spędzanie tutaj wakacji to prawdziwa przyjemność. Większość plaż jest dobrze przygotowanych turystycznie, z dostępem do restauracji, barów i hoteli, ale nadal można znaleźć tutaj dzikie zakątki, gdzie można poczuć się jak na rajskich Malediwach. Albania jest prawdziwym, jeszcze nieodkrytym skarbem Europy i jednym z idealnych kierunków na wakacje 2023. Warto już teraz zacząć planować swój wyjazd, zanim Albania stanie się zbyt popularna i droga.

Albania: Europejskie Malediwy czekają na wakacyjne na odkrycie
Przewiń na górę